Prekių paieška


 Akiniai--Goggles
 Amortizacija--Suspension
 Apsaugos--Protective gear
 Apranga--Apparel
 ATV dalys
 Filtrai--Filters
 Grafika-Sėdynės--Graphics S/C
 Išmetimo sistemos--Exhausts
 Kontrolė--Control
 Laisvalaikio apranga--Casual Wear
 Moto batai--Boots
 Naudingi daiktai--Cool stuff
 Padangos--Tires
 Plastmasės detalės--Plastics
 Ratai--Wheels
 Road Moto dalys
 Supermoto dalys
 Šalmai--Helmets
 Tepalai-Plovikliai--Oil
 Variklio detalės--Engine
 Važiuoklė--Drive
 Stabdžiai--Brake
 Pagal markę / gamintoją
Naujienos:
Informacija
Esate čia: / Naujienos
Paskutinės el. parduotuvės Roberts MX naujienos ir atnaujinimai
2008-12-28 - Naujienų modulis

RG3 Lithuania -Suspension service
Besibaigiantys dramatiški Lietuvos motokroso pasaulyje 2008-ieji, jiems visai besibaigiant, į Lietuvą atnešė ne tik daug vilties teikiančių naujienų už Lietuvos motosporto šturvalo, bet ir labai gerų bei patogių naujovių iš motokroso technologijų pasaulio. Šiauliuose steigiama pirmoji ir vienintelė Baltijos šalyse profesionalams ir ne tik skirtos amerikietiškos RG3 amortizacijos derinimo atstovybė. Projekto iniciatorius – mums visiems puikiai žinomos elektroninės motokroso prekių parduotuvės RobertsMX (www.robertsmx.com) savininkas ir vadovas Robertas Benediktavičius, pas kurį lankėsi JAV motokroso super komandos „Makita Suzuki“ technikos ekspertas Lidier Fernandezas. Minėtoje komandoje šiek tiek daugiau nei prieš metus lenktyniavo ir pati JAV motokroso ikona #4 Ricky Carmichaelas, o dabar – JAV superkroso vicečempionas #28 Ryanas Dungey, taip pat #222 Nicco Izzi, ir 2008 m. JAV superkroso čempionas #22 Chadas Reedas. Apie tai, kokios netikėtos ir stulbinančiai malonios naujovės sulaukė Lietuvos motokroso pasaulis, ir apie daugelį kitų įdomių dalykų – iš pirmų lūpų pokalbyje su Šiauliuose savaitę trukusius praktinius kursus vedusiu amortizacijos techniku iš JAV L.Fernandezu.

Saulius Žukauskas, MX1.lt: Sveiki gyvi, malonu Lietuvoje sulaukti tokių svečių!

Lidier Fernandezas, RG3: Sveiki gyvi, man taip pat labai malonu lankytis šioje mieloje šalyje!

S.Ž., MX1.lt: Visų pirma norėtume paklausti, kas jus iš tolimosios saulėtos Kalifornijos atviliojo čia, į lijundros sukaustytą (svečias iš JAV Lietuvoje lankėsi kaip tik tuo metu, kai Lietuvą keletą parų kamavo itin slidūs lijundros spąstai) motokroso provinciją? Kokiu tikslu atvykote į Lietuvą?

L.F., RG3: Atvykau čia pasidalinti patirtimi su šio projekto iniciatoriumi ir varikliuku Robertu Benediktavičiumi. Tai jis mane po ilgų, kone metus trukusių derybų prisikvietė prie Baltijos jūros. O vizito tikslas labai aiškus: Šiauliuose steigiamas pirmas ir vienintelis Baltijos šalyse JAV motokroso profesionalų RG3 amortizacijos derinimo centras. Jame darbuosis visas RG3 amortizacijos derinimo paslaptis perpratęs RobertsMX parduotuvės vadovas Robertas. Beje, iš esmės Roberts MX parduotuvė ir yra vienintelis bei įgaliotasis RG3 atstovas Baltijos šalyse.

S.Ž., MX1.lt: Kas yra RG3?

L.F., RG3: RG3 – profesionali amerikietiška amortizacijos sistemas diegianti kompanija, įsikūrusi Jungtinėse Valstijose, prie Ramiojo vandenyno, JAV superkroso Mekoje – Kalifornijoje. Kompanija gyvuoja tik ašuoneris metus, tačiau per tą sąlyginai trumpą laikotarpį sugebėjo prasibrauti į amortizacijos segmento viršūnę didžiausioje motokroso rinkoje pasaulyje – Jungtinėse Valstijose. RG3 amortizaciją naudoja viena galingiausių JAV motokroso komandų – Suzuki Makita. O nuo šiol RG3 amortizacijos paslaugos bus teikiamos ir Lietuvoje.S.Ž., MX1.lt: Ką reiškia RG3?

L.F., RG3: RG3 – kodinis darbo grupės, dirbusios krosinių motociklų pakabos derinimo srityje, pavadinimas. Jis šifruojasi „Research Group Three” (“Tyrimų Grupė 3“). Istorija labai paprasta: visoms naujai besiformuojančios kompanijos padaliniams buvo suteikti kodiniai pavadinimai – RG1, RG2, RG3, ir t.t. Pakabos derinimo grupė RG3 dirbdama pasiekė tokių sėkmingų rezultatų, kad jos kodinis pavadinimas buvo pasirinktas net šio padalinio prekiniu ženklu. Tad mes gimėme ir likome RG3.

S.Ž., MX1.lt: Kiek svarbi amortizacija motokroso varžybose?

L.F., RG3: Amortizacijos sistemos motokroso varžybose yra itin svarbios. Nesumeluosiu sakydamas, jog jų reikšmė gal net didesnė nei vieno esminių krosinio motociklo komponentų – variklio. Variklis gali būti itin tobulai paruoštas, tačiau be tobulos amortizacijos variklio galimybės taip ir liks neatskleistos, nebent sportininkas fizinės jėgos prasme būtų apsigimęs supermenas. Jei variklis apsprendžia motociklo galią trasoje, tai amortizacija apsprendžia motociklo elgesį. Tik nuo amortizacijos suderinimo priklausys, kaip jūsų plieninis žirgas trasoje leisis ant žemės po šuolių, kaip elgsis posūkiuose, kaip generuos sukibimo su gruntu jėgą trasoje, kaip stabdys ir t.t. Amortizacija lemia daugybę krosinio motociklo elgesio trasoje parametrų. Būtent todėl RG3 skiria tiek daug dėmesio krosinių motociklų pakabai.

S.Ž., MX1.lt: Kuo ypatinga RG3 amortizacija ir kokie jos privalumai prieš kitas amortizacijų sistemas?

L.F., RG3: Esminis dalykas, kuris atliekamas RG3 centruose – standartinės krosinio motociklo amortizacijos perderinimas kiekvienam sportininkui individualiai. Kiekvienas lenktynininkas tiek savo fizinėmis, tiek lenktyniavimo charakterio savybėmis yra unikalus ir vienintelis, nepakartojamas. O perkant motociklą, jame dažniausiai būna sumontuota standartinė amortizacija. Tokia amortizacija skirta statistiniam, vidutiniam motokroso važiuotojui ir visiškai netinka bet kuriam motokroso profesionalui ar mėgėjui, nes kiekvienas, nesvarbu, ar profesionalas, ar mėgėjas, yra unikalus ir netelpa į tą statistinį vidurkį. Toks jau paradoksas, kas turėtų tikti viskam, netinka niekam. RG3 būtent šia problemą ir sprendžia: standartinę „konvejerinę“ amortizaciją, kuri turėtų tikti visiems, bet iš esmės netinka nė vienam, perderina taip, kad ji tiktų tik tam konkrečiam lenktynininkui. Ir perderina taip, kad po to motociklas tiesiog „limpa“ prie delnų ir trasoje šeimininko klauso nepalyginamai geriau. Suderinus motociklą pagal lenktynininko individualias savybes, lenktynininkas trasoje įgyja akivaizdų greičio pranašumą, eikvojau mažiau fizinių jėgų. O iš to – ir visos kitos teigiamos pasekmės: lėčiau pavargstama, ilgiau išlaikoma dėmesio koncentracija, judesių bei manevrų aštrumas ir t.t.

S.Ž., MX1.lt: Pagal kokias lenktynininko savybes yra derinama RG3 amortizacija?

L.F., RG3: Pirmiausia mes turime sužinoti sportininko ūgį ir svorį. Pagal šiuos fizinius parametrus parenkamos atitinkamos, specialios duotam ūgiui ir svoriui amortizatoriaus detalės. Jos pasižymi dar ir tuo, jog gaminamos iš ypatingu atsparumu pasižyminčių bei itin lengvo svorio metalų. Sportininkų žargonu kalbant, RG3 amortizacijos detalės yra maksimaliai atsparios ir „išlengvintos“. Be viso šito, jos dar ir suderinamos taip, kad tiktų tik to sportininko ūgiui ir svoriui.S.Ž., MX1.lt: Tai derinant amortizaciją svarbu tik ūgis ir svoris?

L.F., RG3: Ir taip, ir ne. Tai – pirmaeiliai dalykai, į kuriuos kreipiame dėmesį. Esant poreikiui, amortizacija derinama dar tiksliau, t.y., pagal sportininko atsiliepimus, pageidavimus po teniruotės, varžybų. Kiekvieno motokroso mechaniko darbo neatsiejama dalis – bendrauti su sportininku ir rinkti informaciją, kaip ir kuo šiam patinka ar nepatinka amortizacija ar motociklo elgesys tam tikro manevro metu. Čia mes kalbame apie trečią svarbią savybę – individualų lenktyniavo stilių. Jis mechaniko suvokiamas ne išsyk, o lėtai, palaipsniu, t.y., bendraujant su lenktynininku, išklausant jo pastabų, ir – taip pat labai svarbu – mechanikui stebint lenktynininko pasirodymą trasoje.

S.Ž., MX1.lt: Ar amortizacijos derinimas pagal RG3 yra vienkartinis reikalas? O gal RG3 amortizaciją reikės perderinti nuolat, tam tikrais periodais, pvz., kas sezoną, kas pusmetį, kas mėnesį?

L.F., RG3: Iš esmės, jei sportininko ūgis ir svoris itin dramatiškai nebesikeičia, suderinus motociklo amortizaciją ir pagal jo individualų stilių, to turėtų pakakti. Toliau – tik itin kruopščios ir pedantiškos priežiūros klausimas, teks amortizaciją perderinti iš naujo ar ne. Pagal RG3 nuostatą, amortizacijoje turi būti laikomasi ypatingos švaros – čia neturi būti nė dulkelės!

S.Ž., MX1.lt: Kuo patogu, kad RG3 amortizacijos derinimo atstovybė nuo šiol bus ir Lietuvoje, Šiauliuose?

L.F., RG3: Lietuvos ir Baltijos šalių sportininkai nuo šiol smarkiai sutaupys du turbūt svarbiausius resursus – laiką ir pinigus. Jei iki šiol amortizaciją pagal RG3 norėjęs susiderinti lietuvis (RG3 yra išmėginęs Lietuvos motokroso čempionas Hobby klasėje #11 Vladislovas Buivys ir dar keletas Lietuvos sportininkų), latvis ar estas turėjo siųsti savo duomenis ir amortizaciją į Kaliforniją (įsivaizuojate, kiek laiko visa tai gabenama į vieną pusę ir atgal?), tai dabar to daryti nebereikės – visa ši didiulė logistinė problema išspręsta taip, kad RG3 amortizacijos derinimo darbas nuo šiol bus atliekamas Šiauliuose, pas RobertsMX. Patikėkite, jūs sutaupysite ne tik marias laiko, bet ir daugybę pinigų. O važinėsite su tokia amortizacija, su kokia važinėja pasaulinės motokroso žvaigždės.

S.Ž., MX1.lt: Ir kokios gi žvaigždės važinėja RG3 amortizatoriais?

L.F., RG3: Kaip jau minėjau, RG3 amortizaciją naudoja Makita Suzuki komanda, kurioje pernai karjerą baigė legendinis 15-syk JAV motokroso ir superkroso čempionas #4 Ricky Carmichaelas. Šiemet su RG3 amortizacija, kaip ir pernai, lenktyniaus du perspetyviausi JAV motokrosininkai – 2008 m. JAV superkroso „Lites“ klasės vicečempionas #28 Ryanas Dungey, kuriam pernai iki čempiono titulo pritrūko vos kelių taškelių (Vakarų diviziono „Lites“ čempionu pernai tapo #331 Jasonas Lawrence‘as, o Rytų diviziono vicečempionu tapo garsusis #2 Ryanas Villopoto, kurį, beje, „Lites“ klasės Rytų ir Vakarų divizionų sąšaukoje Las Vegase #28 R.Dungey aplenkė). Dar vienas garsus ir perspektyvus lenktynininkas, naudojantis RG3 – šį rudenį keliose Europos superkroso varžybose startavęs #222 Nicco Izzi. Beje, su šiais dviem vyrukais aš jau dveji metai dirbu. Į Makita Suzuki komandą ateina ir 2008 m. JAV supekroso čempionas #22 Chadas Reedas iš Australijos, tačiau 450 cm3 klasėje, kurioje jis lenktyniauja, montuojama gamyklinė „Showa“ amortizacija. Amerikos profesionalų motokrose RG3 naudoja 250 cm3 motociklininkai (buvusi „Lites“ klasė).S.Ž., MX1.lt: Kaip žmogaus, tiesiai iš JAV profesionalų motokroso, norėtųsi pasiteirauti: kaip vertinate 2009 m. JAV debiutuosiančių Europos asų - #4 Tylos Rattray (2008 m. MX2 pasaulio čempionas), #2 Tommy Searle‘o (2007 ir 2008 m. MX2 pasaulio vicečempionas), #377 Christophe‘o Pourcelio (2006 m. MX2 pasaulio čempionas) galimybes anapus Atlanto?

L.F., RG3: Kieno tokių? Atleiskit, bet tokių vyrukų nesu girdėjęs. Tyla Rattray? Iš kokios jis šalies? Iš Pietų Afrikos Respublikos? Ir net du iš išvardintųjų – pasaulio čempionai??? Man gana sunku kalbėti apie sportininkų personalijas, kadangi aš JAV motokroso rinkoje dirbu antrus metus (aš pats į JAV su šeima gyventi atvykau iš Puerto Riko, kai mane pakvietė RG3) ir lenktynių bei treniruočių metu visą dėmesį skiriu praktiškai tik savo lenktynininkams – Ryanui (Dungey) ir Nicco (Izzi). Reikės atkreipti dėmesį į kitus. Tiesa, man labai patinka tai, kaip lenktyniauja naujokas #49 Troy‘us Canardas Rytų Divizione (2008 m. JAV supekroso čempionas „Lites“ klasėje, aplenkęs ir patį #2 R.Villopoto).

S.Ž., MX1.lt: Beje, apie buvusią „Lites“ klasę. Kaip ji atrodys, iš jos išėjus #2 Ryanui Villopoto (šiemet „Ne-Eilinis Ryanas“ lenktyniaus elitinėje 450 cm3 klasėje)?

L.F., RG3: Mažai ką galiu pasakyti ir apie Ryaną Villopoto. Bet kuriuo atveju, manau, kad 250 cm3 klasė šiemet bus labai pajėgi ir lenktynės čia bus labai įdomios. Juolab, kad, kaip sakėte, joje startuos ir ir greičiausi lenktynininkai iš Europos.

S.Ž., MX1.lt: Kiek laiko dar būsite Lietuvoje?

L.F., RG3: Esu jau beveik savaitė ir po kelių dienų grįšiu atgal į Valstijas. Ten dabar – pats treniruočių ir ruošimosi 2009 m. Pasaulio superkroso čempionatui ruošimosi įkarštis. Čempionatas prasidės sausio 3d. Iki tol dar testuosime motociklus ne tik Kalifornijoje, bet ir Floridoje, kitose valstijose.

S.Ž., MX1.lt: Ką norėtumėt palinkėti Lietuvos motokroso sportininkams ir aistruoliams?

L.F., RG3: Lietuvos sportininkams ir aistruoliams noriu palinkėti kuo didžiausios sėkmės startuose ir finišuose! Jūsų šalis labai graži. Kiek neįprasta, jog čia nėra tokių kalvų ir tarpeklių, kokių apstu Kalifornijoje, bet čia vis tiek labai gražu ir žmonės labai mieli. Kuo geriausi linkėjimai ir, viliuosi, Lietuvoje tenka lankytis ne paskutinį kartą!

S.Ž., MX1.lt: Gražių kalėdinių ir naujametinių švenčių bei sėkmingo 2009 m. sezono!

L.F., RG3: Dėkui, jums – taip pat!

Su svečiu iš JAV, Makita Suzuki komandos RG3amortizacijos specialistu Lidier Fernandezu kalbėjosi Saulius Žukauskas, MX1.lt

Atliekami KYB, SHOWA, taip pat mažų motociklų 65, 85 cm3 sureguliavimo ir serviso darbai. Detalesnė info: www.robertsmx.com arba tel: +370611 20478

Foto – Saulius Žukauskas, MX1.lt


El. pašto adresas: 
Valiuta
EUR
El. pašto adresas:
Slaptažodis:
Likti prisijungus
Registracija
Pamiršote slaptažodį?

Gamintojai